niedziela, 21 października 2007

[21 X 2007] wielka data, wielki, choć nie za długi post

po 20:00 wielka ankieta na blogugrzyzgi
uwaga, uwaga! Wciąż można wypowiedzieć się na temat stosunku do mojego przyszłego tomiku poetryckiego, ale już o 20:00:00 będzie można w nowej ankiecie udzielić odpowiedzi na pytanie na kogo się głosowało! Będziemy mieli własne przecieki.

wybory - fotoreportaż
jak można było się domyślać, pangrzyzga powędrował dziś na wybory! Poszedł na nie po to, by uprawdopodobnić wolny rynek w Polsce, to jasne. Troszę się lękał, że pani z Konsulatu zgubiła maila ze zgłoszeniem na wybory, ale okazało się, że jednak nie - mogę głosować! Jak do tego doszło? Oto moja urzekająca (a jakże!) historia:

odsłona 1 - wchodzę na stację U3 Olympiazetrum, siedzi sobie na ławce pani w czerwonym szaliku... pangrzyzga rozgląda się, czy przypadkiem nie zostanie zara zaatakowany przez komunistycznych podżegaczy... nie, jest bezpiecznie!

odsłona 2 - niebo płacze. Stacja U3 Universitaet. Wysiadam, żeby zgubić ubecki ogon Układu! Chłopaki nie dają za wygraną, ale pangrzyzga zniknie teraz na moment w mieszkaniu na Schackstrasse, gdzie mieści się supertajny punkt zborny katolickiej międzynarodówki... Stamtąd, udając turystów, chyłkiem i zakosami (jak na zajęciach z taktyki), udamy się do konsulatu na Roentgenstrasse. P.S. Nazwa ulica nie jest dla zmyłki - rzeczywiście konsul ma podgląd na każdego sąsiada!
odsłona 3 - czy to polska flaga? Nie. To flaga akademiku w Monachium. Ale wygląda jak nasza - serce roście!
odsłona 4- ucharakteryzowani na turystów, z mapą pod pachą, udajemy wraz z Berndem, że nie wiemy dokąd idziemy. Ale dobrze wiemy - idziemy do Konsulatu IV RP, żeby poprzeć tam pewną partię...
odsłona 5 - pod konsulatem. Niby nic - robimy sobie fotki, uśmiechamy się, ale nikt nie zna naszych zbrodniczych planów względem polskiego ZUS, postkomunistów i biurokracji...!
odsłona 6 - stało się! Zamach na dobrostan urzędasów i polityków został uczyniony! Dwa ruchy prawą ręką... i pozamiatane! Yeah! I love this game...
odsłona 7 - hops do urny, karteczko miła! Bardzo dziękuję miłej Pani z Konsulatu, oraz miłemu Panu z BOR za zrobienie uroczego zdjęcia. Ta niebieska flaga z tyłu, pomimo swej istoty, nawet nieźle komponuje się ze swetrem...!
odsłona 8 - po wyborach, dwa rogale! Myślałem, że tekst na tabliczce stanowi specjalną ofertę dla Polaków - po wyborach 2 różne wypieki za jedyne 1,99 Euro. Niestety, rzeczywistość jest nieubłagana - to znaczy tylko, że można sobie wybrać dwa różne rogale i zapłacić tylko 1,99... Ech... to ja wobec tego proponuję dziś dwa kliknięcia, zamiast jednego - na pocieszenie!

Brak komentarzy:

ciekawostki: