środa, 4 czerwca 2008

[4 VI 2008] środa, Annuntio vobis coś strasznego!

Poniżej zamieszczam list od Łukasza Wróbla z Fundacji Pro. Ja już wysłałem maila. Sprawę będę nadzorował, by w razie czego pomóc niewieście finansowo. Wam polecam to samo.
Drodzy przyjaciele!
W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Warszawie przy ul. Inflanckiej mazastać dokonana aborcja u 14-latki. Proszę piszcie listy z protestem.Dziewczyna znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Jest pod silną pro-aborcyjną presją jej najbliższego otoczenia.
W sprawę zaangażowałem m.in. Polską Federację Ruchów Obrony Życia, FundacjaPro i Rzecznika Praw Dziecka i jeszcze kilka instytucji i osób prywatnych. Wasza, nasza pomoc jest niezbędna. Nie bądźmy obojętni. Chodzi przecież ożycie ludzi. Aborcja ma być wykonana we środę - 4 czerwca lub piątek.
Proszę też o modlitwę w tej sprawie.
Zachęcam do skopiowania poniższego tekstu i wysłanie na adres: sekretariat@szpital-inflancka.pl
Warszawa, 03 czerwca 2008 r.
Szanowny Pan dr n. med. Janusz Siemaszko
Dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego
im. Krysi Niżyńskiej - "Zakurzonej"
ul. Inflancka 600-189 Warszawa
Zwracam się do Pana z gorącą prośbą o niedokonywanie zabiegu aborcji na dziecku 14-latki, która w ostatnich dniach trafiła do SzpitalaGinekologiczno-Położniczego na Inflanckiej. Niech trudna sytuacja młodejmatki nie przesłoni faktu, że mamy do czynienia nowym życiem, które powinnobyć otoczone opieką i chronione.
Apeluję do Pańskiej wrażliwości jako lekarza powołanego do tego bysłużyć swoim pacjentom, szczególnie tym najmłodszym i najbardziej bezbronnym. Z całego serca proszę, by pomógł Pan młodej matce oraz jej nienarodzonemu dziecku. Zabieg nie musi być przeprowadzony - zarówno Pana jak i Pański personel chroni klauzula sumienia.
Istnieją organizacje, które pomagają kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Otaczają opieką matkę i jej dziecko, pomagają w ułożeniu sobieżycia. Polska Federacja Ruchów Obrony życia i Fundacja Pro są w stanie zaofiarować pomoc materialną.
Mam nadzieję, że przychyli się Pan do mojej prośby.
Z poważaniem

Brak komentarzy:

ciekawostki: