środa, 11 czerwca 2008

[11 VI 2008] już jest jutro - witamy środę!

Gazetka

oho, oho... na stronie lubeskiej G***W*** przeczytałem pewne ciekawe dwa komentarze Lublinian:

Gość: ratatatam 10.06.08, 23:08
a ja pani Szlachetce nie odpuszczę udziału w zredagowaniu tak kłamliwego i takhaniebnego artykułu jaki sprokurowała wspólnie z panią Pochrzęst . Miarka sięprzebrała. Ma Pani moje słowo ! Odpowie Pani, za każde naskrobane tam kłamstwo.Prawo może mamy niedoskonale, a sądy nieudolne, ale mamy i prawo i sądy ! Oczym się Pani przekona.

dariosrna 10.06.08, 23:25
Szlachetka, to niestety puste dziewczę, wykonujące polecenia centrali. Jutro opublikuje wywiad z Agatą. Wdarła się do szpitala i nagabywała kilkanaście razy Agate. Tendencja do zabicia niewinnego dziecka, az nadto wyraźna jest w Gazecie.
Teskt pochodzi stąd:
Czyli jutro czeka nas akcja - wywiad z Agatą. Znając poglądy Wandy Nowickiej, w ciemno mogę powiedzieć co będzie w wywiadzie... Więcej nic nie mówię.
ofensywa
nie dość, że ks. Krzysztofowi grozi niebezpieczeństwo, to jeszcze lubelskie SLD napisało list do arcybiskupa z prośbą o ukaranie go (za co?). Tow. Piotrowi Zawrotniakowi gratulujemy pomysłowości!
A inna sprawa to taka, że w Irlandii draka na temat aborcji rozpoczęła się od zgwałconej 14-latki, która później okazała się niezgwałcona.
Pragnę przypomnieć cytowany już fragment International Planned Parenthood Federation , A Strategy for Legal Change (1981) (dokument istnieje, znalazłem angielskie streszczenie - http://www.popline.org/docs/0479/004913.html):
Stowarzyszenie Planowania Rodziny i inne organizacje pozarządowe nie powinny wykorzystywać braku prawa lub istnienia niekorzystnego prawa jako wymówki dla braku działania: działanie poza prawem, a nawet z pogwałceniem jego jest częścią procesu stymulowania zmiany
Teraz wiem już dlaczego mój kolega prawnik, który na takich sprawach zjadł zęby, smutno się zaśmiał, gdy usłyszał ode mnie o sprawie. Zgwałcona 14-latka? Przecież to stary numer, już parę razy tak było na świecie.
Ech... ale co tu zrobić, jeśli ludzie nie pamiętają co było dwie kadencje temu i głosują na skompromitowanych ludzi?
myśl na dziś
Zniechęcenie jest wrogiem twojej wytrwałości. — Jeżeli nie walczysz ze zniechęceniem, najpierw popadniesz w pesymizm, a potem w letniość. Bądź optymistą.
św. Josemaria Escriva, Droga, nr 988


Brak komentarzy:

ciekawostki: