niedziela, 18 listopada 2007

[18 XI 2007] XXXIII niedziela zwykła

ładne słoneczko
oj, dziś to dużo nie popiszemy, co? Niedziela dzisiaj, pangruszka rano wstał jak zawsze na Mszę Świętą, uwiecznił swą cotygodniową drogę na zdjęciach, a później wrócił do domu, popracował, na długaśny spacer połączony z Różańcem podążył, później wchłonął wyborny obiad, drzemkię uciął, wrócił do roboty i oto jest. W międzyczasie nad Monachium zajaśniało słońce, w ostatnich, zimowo-jesiennych dniach rzecz niebywała. Ładny, miły dzień.

Panie Waldku, pan się nie boi!
byłem ostatnio indagowany w kwestii piosenki Kazika Lewy czerwcowy, czy ten refrenowy Pan Waldek, to nie Pawlak. Otóż, to oczywiście Pawlak Waldemar, o czym świadczy nie tylko treść pieśni, ale i teledysk, który - jak to zwykle u Kazika - treści nadaje głębię i umożliwia często jej zrozumienie. Jak słusznie zauważył Maciek Matejewski w jednym z komentarzy - na teledysku, opartym w dużej mierze na kadrach z Nocnej zmiany - sparodiowany został także Tusk Donald. Polecam w tym względzie -2:00 teledysku - czyż nie są podobni?
OK, teraz już wiecie dlaczego tak rzadko w telewizji puszczają teledyski Kazika, Kultu, KNŻu i innych formacji K.Staszewskiego? Bo są do szpiku polityczne - w sposób niepoprawny.




ignorancja
dowiedziałem się wczoraj od koleżanek że jestem bardzo oczytany. Zdziwieni? Noooo... moi mili - jak na tutejsze warunki wiedziec, że istniał św. Tomasz z Akwinu, umiec policzyc x z proprocji 1/x=2/200, oraz znac różnicę między polskim a czeskim, to nie tylko dowód oczytania, ale i ścisłego umysłu oraz obycia w świecie.
Ignorancja ignorancją, ale to doprawdy straszne, że Europę współtworzyc z ignorantami, którzy wiedzią tyle ile zjedzą i im w szkole powiedzą, a że powiedzą niewiele, by głowy na darmo nie zaprzątac, to i mało wiedzą i wszystko na przykład w sferze aksjologicznej tworzą od nowa, nie wiedząc na ten przykład, że wokół ich mniemania wyrosła spora już dyskusja, z którą najpierw należałoby się zmierzyc. Kiedyś podam jeden ładny przykład - nic od razu, moi mili.

czystka
nie mam za bardzo dostępu do mediów w Polsce, oprócz internetu i e-wydań gazet i ich portali, ale czy nie grali ostatnio larum, że Pandonald zawłaszacza państwo, niszczy demokrację, zdrowe instytucje, poszanowanie dla prawa i inne nośne hasła? Nie było?
Kwaśniewski z bohaterem Plusów dodatnich, lusów ujemnych nie zorganizowali konferencji o standardach demokratycznych? Czy Tomasz Lis dokonał już samospalenia? Czy Jacek Żakowski zagroził wyjazdem do Irlandii? Na pewno, na pewno, nie wierzę, żeby byli na tyle nieuczciwi...
Otóż, bardzo dobrze, że wszyscy potępiają falandyzację prawa i gwałcenie szacunku do państwa prawa przez ekipę Tusk/Schetyna w sprawie komisji weryfkacyjnej WSI (wymiana 12 członków, by pan Donald miał tam swoich zaufanych ludzi - hopla, gdyby coś takiego zrobił Kaczyński etatowy d***kraci protestowaliby nawet przez sen!), albo prób zwolnienia Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA. Kolesiostwo moi mili - ostrzegałem przed tandemem Tusk/Schetyna, ostrzegałem.
WSI: http://wiadomosci.onet.pl/1643419,11,item.html
CBA: http://wiadomosci.onet.pl/1643391,11,item.html

dowcipas na dziś



myśl na dziś

Wyobraź sobie, że na ziemi nie ma nikogo prócz Boga i ciebie.
- W ten sposób będzie ci łatwiej znosic umartwienia, upokorzenia... I, wreszcie, uczynisz to, co Bóg chce i tak jak On chce.
św. Josemaria Escriva, Bruzda, nr 252

1 komentarz:

Maciek pisze...

Z informacji z kraju:
http://blog.rp.pl/blog/2007/11/16/pawel-lisicki-spowiedz-marka/
i:
http://new-arch.rp.pl/artykul/734798.html
Jak widać Panżakowski, który żyje w Lis-nejlendzie czuwa!

A tak na poważnie, to całkiem zgrabnie napisany artykulik, takie jajko Kolumba - niby wszyscy to widzą, a jednak miło o tym przeczyatć:
http://www.rp.pl/artykul/70185.html

ciekawostki: