wtorek, 6 maja 2008

[6 V 2008] święto Świętych Apostołów Jakuba i Filipa

co dziś było?
odsypiam jeszcze weekendowe pracowanie u Oleńki. Ha! Każdy wytrzeszcza oczy, gdy mówię, jak spędziliśmy weekend - że wstawaliśmy o 7:00 i pracowaliśmy z przerwą na Mszę, czytanie i rowery niekiedy do 22:30. No, ale taka prawda - łikęt był pracowity.
Dziś zajęcia dopiero na 12:00, a na nich dwie korekty - infrastruktura i urbanistyka. Z obu wynika jeszcze moc pracy - na finiszu zawsze się okazuje, że to i owo trzeba dopieścić, że czasu zostało już niedużo, a to i to można by po prawdzie zmienić. Najbliższe tygodnie będą zatem najbardziej pracowite ze wszystkich. Na horyzoncie jawi się też oddanie pracy rocznej na KTS na socjologii oraz na MISH. Stachanow wymięka! Być może pojawi się stąd pewna szczupłość blogowa albo nieregularnośc... Ale dam z siebie wszystko - spoko loko!
sytuacja na giepewu
tymczasem sytuacja na rynkach ulega od pewnego czasu ociepleniu. Wykresy zaczynają wyglądac tak, jak gdyby dno było już uklepane, spokój udziela się rynkom całego świata, obroty na GPW utrzymują się na dośc wysokim poziomie (w porównaniu z ostatnią normą, bo nadal nie są porażające...)
To wszystko zachęca do refleksji na temat inwestowania, którą w odcinkach będę regularnie przedstawiał pewnie co sobotę od najbliższej, bądź przyszłej w formie Pogadanek Inwestycyjnych (PI).
Aby się do nich przygotować, można już się wyposażyć w lektury uzupełniające (np. stąd, w pośrodku strony są odpowiednie pozycje: http://www.zlotemysli.pl/ekonomiczna,1/category/2117/), albo po prostu zaczekać i miarę rozwoju tematyki pomyślec o dalszych krokach.
najazd
a wczoraj przeżyliśmy najazd internautów w związku z tym, że blog zaistniał w serwisie http://www.wykop.pl/. Tysiuncpińcetmiliard czytelników przewinęło się w tym czasie przez poczciwego gnyszkobloga...
co będzie niedługo?
niedługo, prócz prac studialnych, zbliżają się inne rzeczy. W piątek wieczorem zebranie Rady Duszpasterskiej mojej parafii, w sobotę rozstrzygnięcie pewnego konkursu (będę informował), a w niedzielę Podkowiański Labirynt Filozoficzny, w którym biorę udział już czwarty raz. Chętnych zapraszam - wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.
myśl na dziś
Różaniec Święty to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi cię w zadziwienie. św. Josemaria Escriva, Droga, nr 558

2 komentarze:

siusiak pisze...

Hahaha, pan Maciej Gnyszka na liście szacownych naukowców! Trzeba się zacząć przyzwyczajać.

Maciej Gnyszka pisze...

:) Hehehe... ja też się zaczynam przyzwyczajac :) Zabierz Franka - to będzie dla Niego super zabawa!

ciekawostki: