piątek, 16 maja 2008

[16 V 2008] piątek, św. Andrzeja Boboli

pogrzeb ojca Krąpca
8 maja zmarł w Lublinie o. Mieczysław Krąpiec, o czym nie poinformowałem na blogu. Kto Wielebnego nie znał, ani nie słyszał o nim, niechaj zajrzy do Wikipedii, bo warto. Tytan pracy intelektualnej, człowiek orkiestra. Być może prawdą jest to, że zdominował myśl filozoficzną na KUL-u i uczniów przytłoczył, ale nie oszukujmy się - wolę dominatora-Krąpca, niż dominatora-Bartosia...
pan Polak
pamiętacie, jak to pisałem w zeszłym roku (oj, tak to było dawno - siedziałem jeszcze w Monachium i jadłem banany kupowane dzięki Waszym klikom w reklamy)? Otóż, okazuje się, że mogę wyjawić wszem i wobec (choć sprawa nieco gorsząca), że pan Tomasz Węcławski, były ksiądz, były katolik i były Węcławski jednak cierpiał na rozpowszechnioną w jego wieku chorobę męską - d*** na boku. Plotka z forum Frondy okazała się być faktem - dziś pan Węcławski ma na nazwisko Polak i radykalnie odmienił swe życie dzięki odkryciom naukowo-teologicznym, dzięki którym zrzucił sutannę, dokonał apostazji, a teraz cudzołoży. Brawo!
Niejaki pan Obirek, były jezuita zapewne także się cieszy, że na tę chorobę nie cierpiał jako jedyny. Panowie - czekamy na książkę Byłem księdzem, do spółki z panem Bartosiem!
Świtoń
w komentarzach do wczorajszych wpisów pojawiły się wątpliwości co do osoby Kazimierza Świtonia. Oświadczam, co następuje:
- jestem dla Niego pełen szacunku w związku z postawą w czasie ciemnych nocy komunizmu i postkomunizmu,
- sprawa krzyży na żwirowisku w Auschwitz zostanie na blogu podjęta - teraz mogę tylko powiedzieć, że bardzo chętnie dowiem się więcej na jej temat, bo sam pamiętam tylko urywki informacji. I z tego, co pamiętam i jak to dziś postrzegam (bo wówczas byłem pod wpływem medialnej kliki Adama M.)... pełen szacun dla Kazimierza Świtonia!
- co do list Żydów polskich autorstwa Świtonia - nigdy o nich nie słyszałem. Czy autor komentarza mógłby temat rozwinąć?
antysemityzm
domyślam się, że jeśli ktoś układa listę Żydów, to automatycznie jest antysemitą, co go równie automatycznie skreśla ze świata normalnych i godnych uwagi. Cóż, sprecyzujmy, co rozumiemy przez antysemityzm:
- czy jest to człowiek, który dostrzega to, że interesy Światowego Kongresu Żydów mogą być sprzeczne z interesem Polski?
- czy jest to człowiek, który uważa Żydów za rasę podludzi?
- czy jest to człowiek, który uważa, że za całe zło tego świata odpowiedzialni są Żydzi?
- czy wreszcie jest to ten, który z jakichś względów (np. trzech powyżej) nie podoba się Żydom i chcą go medialnie utrącić?
Obawiam się, że obecnie najliczniejsza kategoria tzw. antysemitów to ci z myślnika pierwszego... Jeśli p. Świtoń do nich należy - gratuluję.
myśl na dziś
Bez pomocy Bożej nie można prowadzić życia czystego. Bóg pragnie naszej pokory, pragnie, byśmy prosili Go o pomoc, za pośrednictwem naszej Matki i Matki Jego. Musisz natychmiast w samotności swego serca, któremu towarzyszy jedynie Najświętsza Maryja Panna, powiedzieć Jej bez zgiełku słów: Matko moja, to moje biedne serce czasami się buntuje... Lecz jeśli mi pomożesz... – I pomoże ci, abyś zachował je w czystości i abyś dalej szedł drogą, na którą Bóg cię wezwał. Najświętsza Maryja Panna ułatwi ci zawsze pełnienie Woli Bożej.
św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 315

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Przepraszam ale gdzie jest mowa o cudzołóstwie? To małżeństwo. Nie wiem czy wcześniej uprawiali sex i nie leży to w moim kręgu zainteresowań. Jeżeli pan twierdzi, że uprawiali to się pan z butami wwalasz w cudze łoże, nie tobie osądzać poczynania innych.

Kliki szanownego pana Adama.. eh.. bo Gazeta Polska to samą prawdę o Świtoniu napisała tak? ;)

Podejdźmy do sprawy z innej strony: czy Leszek Bubel jest antysemitą? Blisko ze Świtoniem współpracował w sprawie krzyży oświęcimskich. Jeżeli ktoś publikuje listę żydów (nie mogę jej znaleźć w internecie.. na youtubie widziałem jakieś screeny przy video odnośnie szanownego Świtoń MC. Żydzi tu, żydzi tam, ogólnie wszędzie żydzi tylko ja jeden polak..Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, etc., etc.) Bolesława Tejkowskiego też mam szanować, że wywieszał gazetki na UW? Ani mi się śni. Informacji o krzyżach w oświęcimiu szukam, zamknęli ostatnio archiwum GW więc trudno się szuka, bo archiwa innych gazet pozamykane. Aha.. no tak.. GW jest fe, kłamie. Za to cała reszta (ze szczególnym wskazaniem na pana Sakiewicza i JKM) tylko i wyłącznie prawdę mówi, jest obiektywna i prowadzi polemiki ze swoimi przeciwnikami. ;) (uwaga - ironia; polecam poszukać informacji np. o tekście ks. Dariusza Oko w GW przed którąś z Parad Równości - to tak jakby przeczytać tekst Obirka w Najwyższym Czasie ;d)

Kula pisze...

Antysemita to człowiek który widzi Żydów takich, jakimi są :) za Łysiakiem

Maciej Gnyszka pisze...

:) Kurczę, po za genderowcami gnyszkoblog przeżywa najazd filosemitów ;))

Do rzeczy:

1/ Czy pan Polak cudzołoży? Nie wiem, bo nie sprawdzałem, czy tam się z panią Polakową ocierają narządami, wiem jednak że małżeństwem nie są - nie łączy ich bowiem węzeł sakramentalny (bo jak może łączyc dwoje pogan?). Z tego względu domyślam się, że jako iż nie ożenili się jedynie celem czytania książek, z pewnym prawdopodobieństwem twierdzę, że cudzołożą. Byc może nie cudzołożą - wtedy chwała im za to, aczkolwiek samo mieszkanie ze sobą i robienie cudów, wywołuje co najmniej zgorszenie. I nie zamierzam tu twierdzic, że pan Polak to diabeł wcielony, albo Żyd (nawiązując do dalszego toku rozmowy), tylko że po prostu grzeszy. A grzech napiętnowac, gdy jest on publiczny - tym bardziej, jest uczynkiem miłosiernym względem duszy.

2/ Artykułu z GP nie skanowałem, ale może powinienem? Artykuł opisuje jedynie metody operacyjne, które stosowano wobec Świtonia oraz omawia dokumenty, które na jego temat zgromadzono w IPN. Myślę, że jest tu małe pole do popełniania kłamstw dużego rozmiaru - artykuł opisuje zagadnienia techniczne.

3/ Czy Leszek Bubel jest antysemitą? Tak o nim piszą, a ja tego nie wiem. Nie czytałem żadnej jego gazetki, na youtube'ie widziałem jakiś jego przygłupiasty filmik, w którym mówił o rozkradaniu Polski przez Żydów, a nie o tym, że to podludzie (to podpadałoby byc może pod myślnik pierwszy, tym bardziej w kontekście wypowiedzi Simona Peresa o tym, że Żydzi wykupują systematycznie Węgry i Polskę - pamiętacie jak wrzucałem na bloga?).

4/ To, że na YouTube'ie w liście reference są filmy tego rodzaju znaczy tyle, że mają podobne tagi, lub wrzuciła je ta sama osoba - tylko tyle. Mój blog np. może sąsiadowac z jakimiś pornosami w Googl'u - i co?

5/ Nie wiem kim był/jest Tejkowski.

6/ GW jest oczywiście fe. Mam nieprzyjemnośc nieco znac jej środowisko i jego mentalnośc. Co nie oznacza, że każde zdanie napisane w tej gadzinówce ma wartośc logiczną 0.

7/ Jeśli Korwin i Sakiewicz kłamią i manipulują, to proszę o przykłady, bo gadów i kłamców tolerowac i wspierac nie zamierzam.

8/ Tekst ks. Oko ukazał się, gdy byłem jeszcze wiernym czytelnikiem Gadzinówki Wyborczej, więc pamiętam go :) Bardzo mi się podobał. I obawiam się, że został wrzucony do GW po to, by później dac pole Halinie Bortnowskiej, Michnikowi, ks. Bonieckiemu i innym auotorytetom do świętego oburzenia i napiętnowania polskiego kołtuństwa. Jednym słowem - tekst nie wyglądał tam naturalnie i nie wydaje mi się, żeby to był akt tolerancji dla innych poglądów. Jeśli był - to najwidoczniej pierwszy i ostatni raz - bo przedtem i potem takich jazd nie pamiętam :)

Maciej Gnyszka pisze...

a co do Łysiaka - nie cytujmy tego pana! Przecież to żydożerca, antysemita i nazista! I pewnie ma kompleksy i frustracje na tle seksualnym :)

Anonimowy pisze...

Filosemita tak? Tak. Jako chrześcijanin paru żydków uważam za dość ważnych dla siebie kolesi. Ale chyba wszyscy o tym wiemy prawda? ;)
Pan może poda przykłady jakiś ciekawych polemik czy wymian poglądów w tych gazecinach? Nie chcę bronić Wybiórczej, bo jest wybiórcza i nigdy obiektywna nie będzie ale stoi o 100 poziomów wyżej niż tamte gazetki.
Jeżeli ktoś żydów widzi wszędzie, chce się przed nimi bronić i wszędzie widzieć jakiś żydowsko-liebralno-komunistyczny antypolonizm (bo na maturze z historii nie było pytań o odsiecz wiedeńską ;)) to w mojej opinii jest antysemitą, niezbyt mnie interesują opinie lekarzy.
Bernard Tejkowski był człowiekiem związanym z rodzącą się opozycją na UW. Kiedy ludzie pokroju Kołakowskiego czy Kuronia odeszli od marksizmu, w którym się wychowali i zostali wywaleni z uniwerka bądź trafili do więzienia szanownemu Bernardowi najzwyczajniej w świecie (przepraszam ale muszę użyć tego sformułowania) odpierdoliło, stał się zajadłym antysemitą, zmienił imię na słowiańskie - Bolesław, agentem SB, w latach '90 zaczął tworzyć skinowskie bojówki, ktore np. paliły flagi Izraela. O ile to oczywiście przejaw antysemityzmu.. ;)
Świtoń przeszedł podobną drogę. (oczywiście bez agentury, o to go nie mam zamiaru podejrzewać) W latach '90 coś tam chrzanił, wyciągnął masę starszych osób na żwirowisko, bo przeniesienia krzyża papieskiego miało oznaczać, że "żydy zniszczą". No i klasycznie.. listy żydów w Polsce, procesowanie się, a obecnie zabawa teczkami.
Czy ja mam zamiar bronić żydów, że zawsze są świetni, rewelacyjny i tylko po stopach całować? Nie sądze.. Tylko mówienie, że 'żydy kradną', 'niemcy chcą nam zabrać kamienice' to tak jak mówienie 'polak = pijak' i jest wysokiej klasy kretynizmem.
http://wyborcza.pl/1,75515,5208212,Prawica_buja_w_oblokach.html
http://wyborcza.pl/1,75515,5208216,Zakowski_wymysla_nam_od__prawicy_.html
Czytanie nie boli. Takie przykład jeżeli chodzi o wymianę poglądów w GW. Już widzę tekst umiarkowanego keynesisty w Najwyższym czasie. ;d
Kiedy ks. Oko publikował swój tekst wiele osób z zespołu redakcyjnego protestowało. Takie teksty ukazują się w innej prasie i jest ich całkiem sporo. Rozumiem, że jeżeli GW nie zamieszcza tekstu ks. Oko to jest stronnicza a jak zamieszcza tekst ks. Oko to daje biednego ks. Oko na zeżarcie liberałom i postkomunistom.

ciekawostki: