niedziela, 11 maja 2008

[11 V 2008] Niedziela Zesłania Ducha Świętego

co dzisiaj/co wczoraj?

no, dziś mogę już poinformować, co wczoraj robiłem w Urzędzie Marszałkowskim. Otóż, okazało się, że miałem wczoraj przyjemność zostać Laureatem etapu wojewódzkiego konkursu na najlepszego studenta Primus Inter Pares (www.primusinterpares.pl) Znalazłem się między miejscem 4. a 10. (które konkretnie - nie wiadomo, bo czytali alfabetycznie). Zaskoczyło mnie zaangażowanie sponsorów, bardzo milusińskie nagrody... Aha, koledzy i koleżanki z Politechniki - na konkursie powiedzieli, że byłem najlepszy ze zgłoszonych z PW. W przyszłym roku proszę się bardziej postarać!

Dziś rano na Mszy Świętej, a potem pędzikiem do Podkowy Leśnej na Labirynt! Jak co roku - było wybornie, pangruszka bite 4,5 godziny mądrzył się razem z dziećmi i ich rodzicami, tracąc nieomal głos, podał dłoń jednemu oseskowi, który w zamian - wzorem Wałęsy - podał mu parocentymetrową stopkie, i lecieć musiał, bo prace nagliły, a Labirynt się wydłużył... wrócił do domu - i zasnął!

ankiety... jakie ankiety?

tak patrzę sobie na te ankiety - szczególnie na tę odn. PayPal'a i wpadam w zadumę... Cytując Klasyka: miała być wolność słowa, a tu każdy mówi, co mu się podoba.

myśl na dziś

Działanie Ducha Świętego może pozostać dla nas niezauważone, ponieważ Bóg nie daje nam poznać swoich planów, a grzech człowieka zniekształca i pomniejsza Boże dary. Wiara przypomina nam jednak, że Pan działa nieustannie: to On nas stworzył i podtrzymuje nas w istnieniu; On swoją łaską prowadzi całe stworzenie ku wolności i chwale dzieci Bożych.

św. Josemaria Escriva, To Chrystus przechodzi, rozdz. Wielki nieznajomy, punkt 130

Brak komentarzy:

ciekawostki: