sobota, 24 maja 2008

[24 V 2008] halo, już dziś jest jutro!

jeszcze do poczytania o Żydach - tym razem ogień na forum Parkietu:
A tutaj z kolei petycja nt. książki chłopaków z IPN-u:
http://www.petycje.pl/3182 Do podpisania, rzecz jasna.
Aha - witam na gnyszkoblogu jednego z ulubionych komentatorów! Krzysztofa Jarzynę ze Szczecina!

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

soczyście nieobiektywnie, aż miło poczytać:) Druga strona osi jeśli chodzi o alternatywę dla TVNu i tym podobnych, ale przez jednotorowość poglądów bardzo się do nich upodabniasz. Dobrze, że chociaż z sensowniejszymi treściami.
Świetna część linków, zwłaszcza te o rodzinie i jej planowaniu, wartościowe, chrześcijańskie w czystej formie, nie znałam tych portali, także bardzo dziękuję....
Przy tak wielu mocnych stronach bloga razi obsesja antyMichnikowska, antyŻydowska, Antywyborcza...Może to jeszcze kwetia wieku (oby!) i buńczucznej nie co duchowości Opus Dei, brak pokory wobec zycia spontaniczny, szkoda tylko, że jesteś jawisz się przez to jako człowiek niekonsekwenty, tak mocno starając się wykreować,ciekawą skądinąd swą postać, w sposób zgoła odmienny. Jak tak krzycząco manifestujący wiarę katolik może tak łatwo atakować semitów czy to jako wiarę czy jako nację? Dlaczego banalne pytanie o pochodzenie Chrystusa prosi się o użycie w charakterze dzwonka alarmowego na blogu osoby tak świadomej wiary, nauki kościoła, katechizmu i dokumentów innych wszelakich?
Twój blog mimo wartości katolickich jest agresywny, atakujący, co już samo w sobie jest niekonsekwentne. Nie dziwię się że ten lub tamten szufladkuję Cię jako mohera;PP. Brak w Twoich wypowiedziach miłości, prsotej, pokornej akceptacji ludzi takich jakimi są. Żydów też stworzył Twój Bóg, tak już uproszczając bardzo.
Więcej z Franciszka, mniej z Dominika, a blok będzie rewelacyjny,
pozdrawiam.
N.

Maciej Gnyszka pisze...

Bardzo dziękuję za wartościowy wpis! :)
Ale, ale - ja nie mam obsesji antyżydowskiej. Nie mam absolutnie nic do nikogo z tego względu, że ma takie a takie pochodzenie. Jest mi to najzupełniej obojętne. Jestem przeciwny natomiast dzikiemu filosemityzmowi, który chce mi wmówic, że jeśli nie jestem filosemitą, to znaczy, że jestem antysemitą. Tylko tyle. Proszę nie robic ze mnie tego, kim nie jestem.
Ale - bardzo ważne - samo to, że na podstawie zdań, które tu o Żydach wypowiedziałem, które za antysemickie nie uważam (proszę wskazac, które było, jeśli ktoś uważa inaczej) - samo to chyba dowodzi trafności mojej tezy o istnieniu jakiejś dzikiej filosemickiej obsesji i poprawności politycznej :)

Michnik i Wyborcza, to moja osobista krucjata :) Zbyt dobrze dziadów znam, żeby ich lubic :)

Co do duchowości Opus Dei - jest mocno niebuńczuczna, moim zdaniem, proszę tu na jej karb moich wad, a wśród nich zapalczywości w piśmie, nie składac :) Co złe, to ja.

Wypowiedzi miłosne są na blogu - proszę przejrzec archiwum. Nic nie poradzę - teraz jestem w fazie progesteronowej, panuje więc nieco inna atmosfera w stylistyce... ;))

A św. Franciszek jest spoko :) Szkoda, że go sobie komuniści chcą przywłaszczac... ;))

Wracając do pierwszego zdania - co to jest ta jednotorowośc poglądów? :) Nie kumam bazy - poglądy są wynikiem pierwszych przesłanek. Jeśli podaję się za katolika, pewne wnioski nasuwają się po prostu same - z pierwszych przesłanek:)

Reasumując - jeszcze raz dziękuję za wpis! Bardzo lubię takie. Chociaż o mnie tu gadac nie musimy - szkoda czasu i miejsca na dysku. Niech blog nie będzie o mnie.

Anonimowy pisze...

wypowiadasz się o Gazecie Wyborczej, ciekawe co myślisz o TOK FM :)

Maciej Gnyszka pisze...

na pytanie o TOK FM pozwolę sobie odpowiedzieć tak, jak bodaj Kulczyk przed komisją ds. Orlenu: "Poproszę o następne pytanie"... :D

Anonimowy pisze...

co do tok fm, to polecam. naprawdę. Jak mawia moja czcigodna babcia: TRZEBA ZNAĆ JĘZYK WROGA::D:D

ps. jestem tym samym anonimem co ten najwyżej, nie chce mi się rejestrować po prostu. Natalia.

ciekawostki: