niedziela, 4 maja 2008

[4 V 2008] uroczystośc Wniebowstąpienia Pańskiego

cytaty ku przestrodze
dziś niedziela, więc nie będę się rozpisywał, tym bardziej, że niektórzy donoszą iż mają problemy z nadążeniem! Ale chciałem podzielic się dwoma cytatami, które moim zdaniem wspaniale harmonizują z tym, co się wczoraj rzekło o Kontrrewolucji, oraz tym, co się kiedyś rzekło o Wspólnocie Europejskiej (a o czym się jeszcze nie raz rzeknie...).

Na pierwszy ogień : prof. Stanisław Swianiewicz, pierwszy sowietolog na świecie, który wygłosił następującą opinię o nazistowskich Niemczech, które poznał będąc na stypednium:
(wypytywałem ich o nonsens hitlerowskiego antysemityzmu) Byli raczej zakłopotani, bowiem w głębi duszy uważali to również za nonsens lub co najmniej grubą przesadę. [...] Moje ogólne wrażenie było takie, że uważali, że trzeba się z tą aberracją jakoś pogodzic, jako częścią tego systemu, który bądź co bądź podnosi, wbrew oczekiwaniom ortodoksyjnych ekonomistów, produkcję i likwiduje bezrobocie. [...] Trudno było sobie wówczas wyobrazic, że z tego wszystkiego wynikną piece gazowe do spalania ludzi.
cytuję za Piotrem Lisiewiczem, Świadek w masce, w: Niezależna Gazeta Polska, nr 5(27)

oraz Plinio Correa de Oliveira o narodzinach IV Rewolucji i opozycji umysłów przeciętnych wobec Kontrrewolucji:

Zatem wobec tych perspektyw [rozwoju IV Rewolucji, po upadku ZSRR] będą się uśmiechać z niedowierzaniem i optymizmem, tak jak Leon X uśmiechał się wobec pospolitej "kłótni mnichów", która była wszystkim, co widział w rodzącej się I Rewolucji [chodzi o wystąpienie Lutra]. Albo tak jak wychowanek Fenelona, Ludwik XVI, uśmiechał się widząc pierwsze wrzenia II Rewolucji [Rewolucja Francuska] na tle wspaniałych salonów pałacu, przy wtórze srebrnych dźwięków klawikordu albo dyskretnych błysków bukolicznej scenerii "wioski" jego żony. Tak też dzisiaj uśmiechają się, wobec manipulacji uśmiechniętego komunizmu poststalinowskiego lub konwulsji zwiastujących IV Rewolucję, optymiści i sceptycy (...).

Plinio Correa de Oliveira, Rewolucja i Kontrrewolucja, Kraków 2001, s. 186-187

nowe bannery
żabki kochane! Zrobiłem nowe bannery! Można sobie kliknąc i zobaczyc co tam ciekawego po ich drugiej stronie.


myśl na dziś
W godzinie wzgardy na Krzyżu Najświętsza Maryja Panna jest tam, w pobliżu swego Syna, gotowa podzielić Jego los. — Pokonujmy strach działania jako chrześcijanie odpowiedzialni gdy to nie jest wygodne w środowisku, w którym żyjemy. Ona nam pomoże!
św. Josemaria Escriva, Bruzda, nr 977
Brak komentarzy:

ciekawostki: