piątek, 23 maja 2008

[23 V 2008] piątek, Oktawa Bożego Ciała, 365 post!

moi drodzy, dziś będzie normalny post! Na razie jednak obejrzyjcie sobie jako zajawkę fragment filmu Plusy dodatnie, plusy ujemne - polecam szczególnie wywiad z Lechem Wałęsą, zaczyna się po około połowie minuty od początku!1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Aż się człowiek zastanawia, czy to jest wesołe, czy smutne, i jednak dochodzi do wniosku, że smutne...
Nie zdziwił mnie Wałęsa, bo nieraz go już w takim tonie wypowiadającego się słyszałem, choć tu rzeczywiście daje popis swoich możliwości. Szczególnie z tą myślozbrodnią zaszalał.
Prawda to, że Polacy nie chcą rujnować autorytetu, którym pragnęliby błyszczeć w świecie - że to jest przyczyną niechęci wobec lustracji, ale jest to tylko małą „przyczynką”, bo prawdziwą przyczyną są ludzie upatrujący swoich interesów w zaniechaniu lustracji, ci właśnie, którzy chcieliby „Kaczora do wora, a wór do jeziora”.
Przypomnę więc tylko, że 31. minuta „Nocnej zmiany” to oświadczenie Wałęsy w którym przyznaje on, że po aresztowaniach w 1970r podpisał 3 czy 4 dokumenty – oświadczenie natychmiast wycofane z telewizji i PAPu.
Pozwolę sobie także polecić dwa teksty Ziemkiewicza
Taki:
http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/58805,index.html
i taki:
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2008/03/20/niemieckie-puzzle/


łączę pozdrowienia
KJ ze Sz.

Ps.
Natłok zajęć i obowiązków ograniczył moje wizyty na g-blogu z czytania i komentowania jedynie do czytania, natomiass (i to natomiass mnie kiedyś zgubi) w kwestii domniemania kto tam jest kim i za jakim pseudonimem się ukrywa, mimo, iż ani trochę hańbą nie jest o takie rzeczy pytać, nic nie odpowiem i każę zwijać żagle. A co!

ciekawostki: