niedziela, 13 kwietnia 2008

[13 IV 2008] Niedziela Dobrego Pasterza - post właściwy, choc skromniutki

panholoubek
W ostatnim (dzisiejszym) Gościu Niedzielnym radość sprawił mi zmarły niedawno Pan Holoubek, oraz Piotr Fronczewski. Otóż, okazało się że ten pierwszy przed śmiercią doznał łaski nawrócenia, a ten drugi przejmująco poinformował o tym na pogrzebie. gazeta.pl i inne internetowe szajsportale na ten temat milczą... Gdyby choć na judaizm przeszedł! Phi! Panie Gustawie - szacun od panagruszki! Panie Piotrku - też szacun!Oleńka i jej ikona

Oleńka dostała w prezencie od swojego Proboszcza ikonę z Matką Bożą i Dzieciątkiem! Bardzo się w Niej zakochała, tj. w Maryi! A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno pobożność maryjna niezbyt chwytała Oleńkę za serduszko... Mówię o tym, bo nie tylko ta dziecięca serdeczność wobec naszej Matki i Królowej bardzo mnie cieszy i rozrzewnia, ale i stanowi dobry przykład i zachętę, by bliżej obcować z Maryją - tak jak to radził też św. Josemaria i inni święci!

Między innymi w tym celu - za radą św. Józefa Pelczara - co tydzień urządzam sobie Dni Maryjne w skład których wchodzi m.in. lektura rozdzialika z Życia Najświętszej Maryi Panny wg wizji Anny Katrzyny Emmerich. Zachęcam, zachęcam...


myśl na dziś
Maryja, Dziewica bez zmazy, starła upadek Ewy i swą niepokalaną piętą zgniotła głowę piekielnego węża. Córka Boga, Matka Boga, Oblubienica Boga.Ojciec, Syn i Duch Święty koronują Ją jako prawowitą władczynię Wszechświata.

Aniołowie składają Jej cześć jako Jej poddani...i patriarchowie, i prorocy, i Apostołowie...i męczennicy, i wyznawcy, i dziewice, i wszyscy święci...i wszyscy grzesznicy, i ty, i ja.
św. Josemaria Escriva, Różaniec Święty, Piąta tajemnica chwalebna

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jeśliby nie sprawiło to kłopotu to wniósłbym o link do oryginału tego skanu, bo to rozumiem, że to jest miniatura, a oczy juz nie te, i nie wszystko przeczytają. Natomiass wyszukiwarka na Gościu on-line twierdzi, że nie wie, kto to Fronczewski.
Łączę pozdrowienia
KJ ze Sz.

Maciej Gnyszka pisze...

Czy Krzysztof J. z Sz. ma coś wspólnego z T.O. ze STGN? :) Co do skanu - rzeczyzbilście coś blogger tu popsował, bo zapodał miniaturkie, a nie można jej powiększyć! Postaram się to rozwiązać. Najwyżej skan pójdzie do chomikuj.pl a stamtąd będzie link :)

ciekawostki: