czwartek, 27 marca 2008

[27 III 2008] czwartek w Oktawie Wielkiejnocy

polecam do obejrzenia
http://www.opusdei.pl/art.php?p=27070
W końcu pojawił się film, wywiad z ks. Stefanem Moszoro-Dąbrowskim z kanału Religia.tv na temat Opus Dei. Oglądałem go jeszcze w Monachium, potem gdy przyjechała Oleńka i chciałem Jej go pokazać - na Onecie już nie było! Teraz pojawił się w internecie. Wszyscy chcący usłyszeć coś od źródła - zachęcam.

Film tym bardziej potrzebny, bo ostatnio przeczytałem np. artykuł Andrzeja Gwiazdy w Gazecie Polskiej, w którym widać że Pan Andrzej nie bardzo wie o czym pisze, ale zdążył w międzyczasie rozwinąć dość rozbudowaną teorię zmierzającą ku temu, że Opus Dei rządzi światem... To mniej więcej tak, jak by rozwijać teorię o tym, że Koła Żywego Różańca rządzą światem... he he... Jasne, że rządzą!

kwiecień, plecień
a idzie, za pasem już jest nawet nowy miesiąc - kwiecień! Apeluję do wszystkich, którzy czają się z zakupami w GNYSZKOKIOSKU (http://maciejgnyszka.nexto.pl/), by wstrzymali się jeszcze do 1 kwietnia. W kwietniu bowiem jest konkurs dla kioskarzy - dziesięciu najlepszych w nagrodę dostanie podwojenie prowizji. Do boju zatem, do boju!

trzęsiawka
tymczasem na GPW dziś silne wzrosty - o dziwo! Nie wiem co się dzieje, ale chyba uniezależniamy się nieco od atmosfery na rynkach światowych - choć wczoraj Amerykanie zakończyli na delikatnych minusach, a nad ranem NIKKEI na nieco większych, my dziś twardo w całą sesję w dużej odległości ponad kreską. Cieszy to, a jakże - ale może przestać już jutro, po dzisiejszej słabiźnie w USA, prawdopodobnej przecenie w Azji, my możemy się już nie wybronić. A w spadaniu z pieca na łeb mamy ostatnio wprawę...
Bardzo mnie ciekawi miesięczna wycena certyfikatów Investor FIZ - chłopaki zapakowali się ostatnio w towary, a pod koniec miesiąca mieliśmy właśnie na towarach przecenę. Jestem ciekaw, czy zdążyli tę sytuację przewidzieć i podjąć odpowiednie kroki. Tak, czy siak - pangruszka jest w bardzo dobrym nastroju, jego spółeczki zachowują się dobrze, a ciułalnicze regularne wpłaty do różnych TFI roztaczają miłe perspektywy w długim terminie... Już nawet jutro nie łyknę węgla! A co!

zagłosuj
na Onecie sonda! Namnożyło się ostatnio tych sond - warto więc wziąć udział w kolejnej. Tym razem można zagłosować na partię polityczną, jak na razie niejaki UPR ma 15% głosów z 30831 oddanych. To, co mnie martwi, to brak możliwości wyboru Prawicy Rzeczypospolitej. Muszę podsunąć Marszałkowi Jurkowi pomysł UPRu z akcją zbierania miliona złotych do 2009 roku - toż miło się wpłaca gdy widzi się na stronie ile zebrała już ukochana partia, widząc ile wpłacają inni i skąd są... Ach... A mnie nikt na prezydenta nie chce?
A TU JEST SONDA:
http://wiadomosci.onet.pl/1717283,11,tns_obop_51_proc_po_26_proc_pis_12_proc_lid,item.html

jutro...

a jutro przyjeżdża do mnie Oleńka! Panmaciurek i cała przyroda nie posiadają się z radości! Jejeje...

zdradzam...
nie, wcale nie zdradzam - uchylam jeno rąbka tajemnicy. Otóż, niewykluczone, że uda się pozyskać na naszego bloga reklamodawcę! Czy się uda - okaże się w przyszłym tygodniu. Proszę zatem trzymać kciuki i różańce.
kciuki i różańce
należy też trzymać w intencji pewnego Dziadka! Wprawdzie nie mojego własnego, ale dostatecznie bliskiego! Ciężka operacja - ciężkie modły.

myśl na dziś
Gdy na drodze były,
Tak sobie mówiły:
Jest tam kamień niemały,
A któż nam go odwali?
Alleluja!
tradycyjna pieśń wielkanocna, Chrystus zmartwychwstan jest! zwrotka 4

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Spora mobilizacja sympatyków UPRu. I jakie naturalne komantarze... Szkoda (?) że w wyborach będa mogli oddać głos tylko raz. Pozdrawiam. KJ z S.

Maciej Gnyszka pisze...

Krzychy Jarzyno :) W sondzie Onetu też można oddać głos tylko raz... (przynajmniej z jednego IP).

Anonimowy pisze...

Mam wrażenie, chociaż głowy nie dam, że po usunięciu cookies nie ma większego problemu z ponownym oddaniem głosu z tego samego IP. Tzn. po wykonaniu takiego zabiegu sonda grzecznie pyta o moje zdanie, jakgdyby go jeszcze nie znała.
Ukłony. kjzs

Maciej Gnyszka pisze...

Aaaaaaa... ja nie jestem szpecu od komputerów, więc ciasteczek nigdy nie usuwałem, ale może rzeczywiście - UPRacy to zazwyczaj młodzi komputerowcy (bo skąd by usłyszeli o UPR?), więc takie rozkminkie zrobili... :)

Ach, Panie Krzychu, aleś Pan rozszyfrował bisurmanów!

ciekawostki: