sobota, 7 lutego 2009

[7 II 2009] sobota, dziś SAPA!

krótko...
nawiążę do wczorajszego wpisu. Otóż, nie zamierzam nikogo deprecjonować, ani nikim pogardzać - natomiast nie da się nikomu wskazać błędu, bez wskazywania go. Po to np. człowiek idzie do spowiedzi, albo na kierownictwo duchowe... by mu błędy potwierdzono, bądź okazano w całej jasności nowe! Po to także człowiek bierze udział w polemikach - szczególnie, gdy jest postacią ze świecznika...
Dlatego zamiast czytania publicystycznych bzdurek, tym, których temat przejął i chcą go zgłębic polecam przede wszystki dwie porządne książki, które wymieniałem już w Pigule informacyjnej nt. lefebrystów:


Spustoszoną winnicę Dietricha von Hildebranda

oraz Breviarium fidei, czyli wybór doktrynalnych wypowiedzi Kościoła. To dwa mocne fundamenty. Każdy z nich na swój sposób.

SAPA!
a dzisiejszy wieczór... spędzimy na SAPA, czyli na Spotkaniu Aktywu Polski "A" oczywiście Forum Frondy...! Życzcie nam miłej zabawy!

okrągłe mebelki...
słyszałem, że trwają obchody Okrągłego Stołu... w związku z czym polecam lekturę na temat stanu wojennego, wydaje mi się, że odzwierciedlającą to, co czuły miliony Polaków po jego ogłoszeniu (a już na pewno pokrywa się z doświadczeniami mojego Przyszłego Teścia, które znam z opowiadań). Okrągły Stół powinno się bowiem interpretowac w świetle stanu wojennego. No, ale szczegółowiej na ten temat pomyślimy sobie w niedalekiej przyszłości!


1981 Rok Niepełnosprawnych


a rok temu
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/02/7-ii-2008-czwartek-fotoreporta.html
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/02/7-ii-2008-czwartek-dobranocka-i.html


myśl na dziś

Kiedy Go przyjmujesz, powiedz Mu: Panie, ufam Tobie; wielbię Cię, kocham Cię, pomnóż moją wiarę. Bądź oparciem dla mojej słabości, Ty, który w Eucharystii stałeś się bezbronny, aby być lekarstwem dla słabości ludzkich istot.

św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 832


1 komentarz:

Sara pisze...

SAPA była w deche!

ciekawostki: