środa, 4 lutego 2009

[4 II 2009] środa, kończ się sesjo! Kończ!

znaki czasu...

dziś ostatni egzamin, a później dość pracowita reszta dnia, połączona z oczekiwaniem na wyniki egzaminu, których się chyba już nie doczekam... Jednym słowem - muzom takie otoczenie nie sprzyja...
Tymczasem zaczęły się pojawiać - wraz z napływem nowych gości przekierowanych ze strony konkursu na Blog Roku 2008 - głupkowate komentarze pod postami (zarówno nowych, jak i niektórych starych komentatorów, którzy tradycyjnie zajmowali się trollowaniem). Dotychczas miałem zasadę, by na każdy komentarz odpowiedzieć... ale zasadę tę jednak muszę porzucić, bo nie starczyłoby mi czasu na niekończące się dyskusje. Jednym słowem - proszę nie odbierać jako zadzieranie nosa brak odpowiedzi na każdy komentarz. Odpowiem na ten, na który zechcę, bo na resztę nie mam po prostu czasu. Czas, to zbyt cenny dar od Pana Boga, by go lekkomyślnie zużywać... To samo tyczy się P.T. Komentatorów.

jutro witaj Dolny Śląsku!
jutro zaś czeka mnie kolejna podróż pociągiem na Dolny Śląsk, do Oleńki! Jak zwykle - bardzo mnie ta perspektywa cieszy!

historia
wspominanym na wstępie, świeżym Czytelnikom, jako pewne rozszerzenie w postrzeganiu tego bloga, polecam ksiąkę, w której występuje... mowa oczywiście o "Agacie. Anatomii manipulacji"!

a rok temu
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/02/4-ii-2008-poniedziaek.html

myśl na dziś
Piszesz do mnie: „Modlitwa jest rozmową z Bogiem. Ale o czym?” — O czym? O Nim, o tobie. O twoich radościach i smutkach, sukcesach i niepowodzeniach, o szlachetnych ambicjach i codziennych kłopotach... O twoich słabościach! Dziękczynienia i prośby. Miłość i skrucha. Jednym słowem, poznać Boga i poznać siebie: „być razem!”.
św. Josemaria Escriva, Droga, nr 911 komentarz:

Anonimowy pisze...

No tak, oczywiście, najłatwiej wykpić się brakiem czasu. Niech zgadnę, następnym krokiem będzie likwidacja prawa do komentowania wypocin Drzazgi. Bo i po co, skoro ta wypaczona wizja świata nie uznaje prawa do innego zdania. Kto nie jest z nami, jest przeciw nam! No cóż, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą!

ciekawostki: