piątek, 31 października 2008

[31 X 2008] piątek... Święto Reformacji?

idzie dzień...

z uwagi na jutrzejszą Uroczystość Wszystkich Świętych oraz późniejsze wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, a także na dzisiejszy comiesięczny dzień skupienia - dziś posta nie będzie, a jutro Pogadanki Inwestorskiej. W tym czasie zaleca się nie tylko skupienie, ale i lekturę tekstu sprzed paru dni.

Święto Reformacji...

... czy to przypadek, że wypada w satanistyczne Halloween?

Dies Irae

dla dusz naszych dobra oraz w kontekście niedzielnego wspomnienia, polecam oglądnięciu utwór Dies Irae (dzień gniewu) zilustrowany arcydziełami malarstwa sakralnego:

a rok temu
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2007/10/31-x-2007-dzi-jest-jutro-wtorek-to-roda.html

http://maciejgnyszka.blogspot.com/2007/10/31-x-2007-dzi-jest-dzi-zaraz-idzie.html


myśl na dziś

Radość chrześcijańska nie jest uczuciem fizjologicznym: jej podstawa jest nadprzyrodzona i jest silniejsza niż choroba i przeciwności. – Radość nie jest wesołością dzwoneczków, czy zabawy ludowej. Prawdziwa radość jest czymś głębszym czymś co zapewnia nam spokój, napełnia zadowoleniem, choć czasami twarz pozostaje surowa.
św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 520
3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Tylko nie dumaj, Panie Gnyszko, zbyt dużo o seksie. To chyba nie o takie skupienie chodzi. :] A przecież skądś się biorą Pańskie pomysły na kolejne, przesycone niezaspokojeniem, posty. Pozdrawiam.

Maciej Gnyszka pisze...

:)) Hahahaha... poznaję ten styl, Anonimie. Skoro pozdrawiasz, to już byś się przedstawił, bo widzę, że ostatnio coraz częściej pisujesz :D

Zwiastun pisze...

Myślę, że zainteresuje Cię piosenka Jacka Kaczmarskiego, którą z okazji Święta Reformacji odkopał autor bloga "Róbmy swoje!":

Święto Reformacji - "Pieśń Marcina Lutra"

Pod podanym adresem znajdziesz także dwa artykuły przygotowane specjalnie z okazji Święta Reformacji. Życzę wytrwania w służbie Bogu, zapewniam o modlitwach i sam o nie proszę!

ciekawostki: