środa, 8 października 2008

[8 X 2008] wtorek - świat już się zawalił?

sesyje
dziś bohaterska sesja na warszawskiej giełdzie. Udało się odrobić straty z otwarcia (które zresztą miało miejsce w niezwykle trudnych warunkach - Japonia sypnęła do pieca 9% w dół, USA zamknęły się średnio -5%) - przy podwyższonych obrotach! Jest to światełko nadziei na to, że dołek mamy tuż, tuż (pytanie tylko, czy jest to dołek absolutny).
Ciekawym przypominam o prognozie Wojciecha Białka z SEB TFI, który odkrył, że krachy i odbicia najczęściej mają miejsce w środku października...
Dzisiejsza sesja w USA też napawa optymizmem!
bądźcie jak dzieci
wbrew pozorom, to o czym mówi Pan Jezus w Mt 18,3 nie odnosi się do jakiegoś zdziecinnienia, albo ogłupienia, tylko raczej do definicji z Ps 131, gdzie dziecko, to miły bobasek, którego nakarmiono i odstawiono od piersi matki. Bądźcie jak dzieci, znaczyłoby zatem przede wszystkim Bądźcie ufni.
Przypomniała mi się ta myśl zapisana podczas lektury Psalmów tego roku w Kleinheubach. Zachęcam do lektury Pisma Świętego - rzecz jasna!
Przy okazji - proszę o modlitwę za nowo narodzone dziecko mojego brata ciotecznego, które podłapało zapalenie płuc, lub inne choróbsko tego rodzaju.
kobiety uciekają do islamu
tymczasem niemieckie niewiasty uciekają do islamistów. Gdzieś czytałem artykuł o tym, że choć psy się wiesza na Islamie i jego stosunku do kobiet, to muzułmanie w kwestiach Amora są popularni. Dlaczego? Nie jest to trudne do odgadnięcia - są poważni, zdyscyplinowani, mają kręgosłup moralny. W przeciwieństwie do zblazowanych Niemiaszków, którym w głowach tylko pornosy, piwo i łatwa robótka. Zniewieściali faceci... A kobieta, cokolwiek miałaby na ustach - szuka bezpieczeństwa i mężczyzny. Choćby bajkopisarze z wydziałów humanistycznych zadkretowali, że jest inaczej!
Czy ten sam element pojawił się w historii Simona Mola, którego stan ponoć uległ ostatnio pogorszeniu? Myślę, że nie. Ale mogę się mylić.
przypominamy...
o ustawianiu stałych zleceń i doładowywaniu telefonów przez mBank. Gnyszkoblog needs your help!
ogłoszenia drobne
Poszukuje się menedżera do poprowadzenia fyrmy na pół roku w zamian za niemal 100% udziału w zyskach. Szef bierze urlop. Zgłoszenia proszę prywatnie.
a rok temu
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2007/10/przedwieczr-po-zajciach-przed-zajciami.html
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/10/8-x-2008-wtorek-wiat-ju-si-zawali.html
myśl na dziś
Może cię przerazi to słowo: medytacja. — Przypomina ci książki w czarnych i starych okładkach, szmer westchnień lub modłów jak rutynowe śpiewki... Ale to nie jest medytacja. Medytować oznacza rozważać, kontemplować, że Bóg jest Twoim Ojcem, a ty Jego dzieckiem, które potrzebuje pomocy; a potem dziękować mu za to, czego ci już użyczył i za wszystko, co ci jeszcze da.
św. Josemaria Escriva, Bruzda, nr 661


Brak komentarzy:

ciekawostki: