środa, 11 marca 2009

Coś dla wielbicieli powieści detektywistycznych...

zrobiło nam się...
detektywistycznie! Mówię oczywiście o ostatnim filmie na temat rozruchów w Szwecji. Co tu dużo gadać... sytuacja w Europie różowo nie wygląda, mówię o tym zresztą od dawna. Ale - zanim padnie salwa, niech nastroje dopisują! W związku z tym informuję, że do oferty gnyszkokiosku weszła oferta wydawnictwa Mozaika, które specjalizuje się właśnie w powieściach, audiobookach detektywistycznych. Same klasyki - coś dla koneserów, można obejrzeć je tutaj

pierwszy film o Scherlocku...
a dla ciekawych - właśnie pierwszy film na temat najsłynniejszego detektywa świata - Scherlocka Holmes'a! Produkcja, rzecz jasna, amerykańska!

kontrowersje

pojawiły się także kontrowersje, czy aby pierwsze stałe zlecenie na gnyszkobloga było rzeczywiście gaudium magnum. Cóż, moim zdaniem tak, boć i czekałem na to długo. Oczywiście 15 zł, to nie 7000 zł, które co miesiąc inkasuje Stanisław Michalkiewicz od ludzi, którym Jego płody pisarskie przypadają do gustu... ale, trzeba być cierpliwym w tych sprawach, jak radził mi sam St. Michalkiewicz podczas rozmowy na Gali Bloga Roku.

Zgadzam się oczywiście, że w międzyczasie pojawiło nam się więcej wielkich radości - np. ta o możliwym bankructwie Tygodnika Powszechnego, czy kolejnych kłopotów Agory, oczywiście!

a rok temu
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/03/11-iii-2008-wtorek-dzi-te-nie-ma.html


myśl na dziś
Dziecko Boże nie boi się ani życia ani śmierci, gdyż fundamentem jego życia duchowego jest poczucie synostwa Bożego: Bóg jest moim Ojcem – myśli – i jest Twórcą wszelkiego dobra, jest samą Dobrocią. – Lecz czy ty i ja postępujemy naprawdę jak dzieci Boże?

św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 987

Brak komentarzy:

ciekawostki: