wtorek, 10 marca 2009

Annuntio vobis gaudium magnum - pierwsze stałe zlecenie na Gnyszkobloga!

moi Mili, okazuje się, że w Wielkim Poście nowy donator Gnyszkobloga, Pan Tomasz, podjął decyzję o stałym wsparciu! Odebrałem właśnie marcowy przelew na 15 zł. To czwarty przypadek wpłaty na gnyszkoblogowe konto, a pierwszy przypadek wpłaty ponowionej! Bardzo dziękuję, a na część Darczyńcy zaśpiewa dziś rycerstwo spod Grunwaldu!

Informuję przy okazji, że dla Czytelników zza granicy udostępniam możliwość donacji przez PayPal (ikonka na prawej szpalcie). Tym, którzy zawitali dziś pierwszy raz i nie wiedzą czym jest Gnyszkoblog, zachęcam do przeczytania Agaty. Anatomii manipulacji Najfeld i Terlikowskiego, gdzie... jest on opisany!

myśl na tę okazję
Zazwyczaj — piszesz mi — ludzie są niezbyt szczodrzy, gdy chodzi o pieniądze. Dużo słów, nadmierny entuzjazm, obietnice, plany. — Ale gdy nadejdzie godzina ofiary, niewielu “śpieszy z pomocnym ramieniem”. A jeśli nawet złożą ofiarę, musi się to łączyć z jakąś rozrywką — balem, loterią fantową, kinem, przyjęciem albo z ogłoszeniem listy ofiarodawców w prasie.— Smutne to widowisko, ale bywają wyjątki. Bądź i ty jednym z tych, którzy kiedy dają jałmużnę, chcą, aby nie wiedziała lewica, co czyni prawica.
św. Josemaria Escriva, Droga, nr 4663 komentarze:

Maciek pisze...

To "gaudium magnum" to te 15 zeta? Proszę nie rozmieniać swojego bloga na drobne...

Maciej Gnyszka pisze...

:D no, kwota nie gra tu roli - chodzi o zjawisko, analogiczne do michalkiewicz.pl - dlatego jest magnum, że trzeba było czekać na nią 1,5 roku:)

tomekC pisze...

nie 1,5 roku ino krocej.
nie od poczatku mowiles o wspieraniu bloga.
:-)

ciekawostki: