środa, 20 maja 2009

[20 V 2009] środa, a tu dwóch księży występuje

lawina!!

no i stało się - lawina pracy na panagrzyzgę spadła! Pewnie do końca tygodnia potrwa i jeszcze w weekend, więc większej produktywności proszę się po mnie teraz nie spodziewać... Jest jeszcze zaległy tekst o gnuśności wynikającej z zakotwiczenia... do którego zrobiłem już pewną ilustracyjną stronę, którą już teraz polecam: http://skladaj-procent.blogspot.com
Poniżej zaś dwa filmy puszczam... Cóż, bo kapłan Świętej Matki Kościoła, to nie byle kto...

filmowisko


a rok temu
http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/05/20-v-2008-wtorek-w-bernardyna-ze-sieny.html

myśl na dziś
Pielęgnuj żywe nabożeństwo do Matki Bożej. Ona umie szlachetnie odwzajemniać podarunki, które Jej składamy. Nadto, jeżeli odmawiasz codziennie, z duchem wiary i miłości Różaniec święty, Pani postara się poprowadzić cię bardzo daleko drogą swego Syna.
św. Josemaria Escriva, Bruzda, nr 6911 komentarz:

Anonimowy pisze...

To, że aresztowano księdza - takie były wymogi bezpieczeństwa i już pal licho wielkie zagrożenie, jakie ksiądz ów mógł stanowić. Polecam przejrzeć sobie w polskim internecie komentarze do tego wydarzenia: "zdziadziały klecha", "czarna świnia" to tylko niektóre określenia, które pojawiają się w przytłaczającej większości komentarzy. Maciek, powiem Ci, że czasami człowiekowi odechciewa się rozmawiać z tymi postępowymi, rozumnymi i tak, kurwa, tolerancyjnymi ludźmi. Gomez Davila miał rację, mówiąc, że jedyną nadzieją dla tego świata jest koniec.

ciekawostki: