poniedziałek, 18 maja 2009

[18 V 2009] Komisja Europejska jako ekspert od upadku komunizmu... czyli tak się robi politykie historyczną!

skrócik i gratka

dziś zagadka - proszę obejrzec poniższy filmik wydany przez Komisję Europejską nt. upadku komunizmu (20-lecia) i przeanalizowac w komentarzu do posta na czym polega obrzydliwa y masońska manipulacja (oczywiście antypolska). Mówiąc poważnie - proszę zanalizowac wizję, która wyłania się z filmu oraz metody jej wytworzenia i ew. o czym to świadczyc może.

myśl na dziś
Matko moja! Matki ziemskie patrzą z większą miłością na dziecko słabsze, bardziej chore, mniej inteligentne czy kalekie... – Pani, wiem, że jesteś lepszą Matką od wszystkich matek razem wziętych... A ponieważ jestem Twoim dzieckiem... – A ponieważ jestem słaby i chory... kaleki... i brzydki...
św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 2345 komentarzy:

Jan A. Lipski pisze...

Maćku, chyba ogarnia Cię paranoja. Nie żadna masońska prowokacja (w ogóle to odwal się od masonerii!), tylko jakiś niedouczony urzędnik KE walnął ten spot, Bogusław Sonik (eurodeputowany EPL-ED, czyli PO) zainterweniował i będzie spot zmieniony. I bardzo dobrze. Niech Zjednoczona Europa uczy się na błędach.

Maciej Gnyszka pisze...

Jaśko, toż to żart był :)

A co do masonów, to ciężko się odwalić od nich (tak, wiem o czym myślisz).

Anonimowy pisze...

Wizja artystyczna klipu (w całości z perspektywy UE): przedstawione wolnościowe zrywy w Europie wschodniej (Węgry 1956, Czechosłowacja 1968, Karnawał Solidarności zakończony Stanem Wojennym 1981), cięcie, narodziny chłopca w wolnym świecie i jego dorastanie w obliczu kolejnych wydarzeń integracji europejskiej (zniesienie granic 1995) i prześliczne "Europe reunited" 2004 gdy 15 zmienia się w 25.
Historycy zajmują się szczegółami i będą je znali a to materiał semi-reklamowy mający wywoływać pozytywne emocje związane z UE.
Zaprawdę kompleks niższości rodaków trzyma się mocno.

Jan A. Lipski pisze...

No ja myślę, że żart. :D

Cometto pisze...

Pytanie, po co w ogóle ktoś zamawia i robi takie klipy. Dlaczego eurodeputowani zajmują się takimi sprawami??

Chociaż może to i lepiej - niech się kłócą o klipy, może przestaną robić nam dobrze i płodzić jakieś durne akty prawne.

A jeśli chodzi o to, "co artysta miał na myśli"... Wyraźnie widać, że "zainspirowani wolą obywateli" demoludów Niemcy w 1989 roku "obalają komunę". I od tego czasu matuszka-unia robi nam coraz lepiej.

ciekawostki: