piątek, 5 grudnia 2008

[5 XII 2008] Pomóżmy dzieciom z Lasek!

pomóżmy dzieciom z Lasek!

moi mili, dziś przyjechała do mnie Oleńka i zostanie do niedzieli... Zrozumiałe jest zatem to, że na długaśnego posta nie ma co liczyć. Zamiast niego, chciałem poinformować o świątecznej akcji, którą przygotowała firma nexto.pl.
Otóż, uznała, że 25% zysku ze sprzedaży produktów cyfrowych do najbliższych Świąt Bożego Narodzenia przeznaczy na pomoc niewidomym dzieciom z Lasek.
Jednym słowem - jeśli ktoś myślał o kupnie jakiegoś e-booka, albo audiobooka (ostatnio p. Paweł kupił audiobooki dla swoich uroczych córek - patrz: komentarz pod http://maciejgnyszka.blogspot.com/2008/12/wita-za-pasem-co-kupi-odc-2.html) - teraz ma okazję swoim zakupem wspomóc Ośrodek w Laskach.
Swoją drogą, cieszę się, że firmy dostrzegają fakt, że - choćby dla prestiżu - warto zaangażować się w działania dobroczynne. Inną kwestią jest to, by dzieła dobroczynne były prowadzone jak najlepiej... potrzebując przez to jak najmniej pomocy. Poniżej banner akcji (na czas jej trwania wywieszam też powyżej postów):


Nie możesz nikomu okazywać braku miłosierdzia; a jeśli wydaje ci się, że jakaś osoba nie jest godna tego miłosierdzia, powinieneś pomyśleć, że także ty na nic nie zasługujesz. – Nie zasłużyłeś ani na to, żeby zostać stworzony, ani żeby być chrześcijaninem, ani dzieckiem Bożym, ani należeć do swojej rodziny...

św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 145


2 komentarze:

yorick pisze...

Laski? Dlaczego Laski?
Pytam szczerze bo co jakiś proces polityczny (szczególnie Adasia M.), to żądanie wpłaty na zakład w Laskach. Kiedyś nawet pomyślałem nawet, że musza mieć oni worek pieniędzy z kar sądowych. Ale widać się mylę?

Maciej Gnyszka pisze...

wydaje mi się, że to przez ostatni pożar w Laskach... :) Pozdrawiam Wielkopolskę!

ciekawostki: