niedziela, 7 września 2008

[7 IX 2008] apel mailowy - "Agata. Anatomia manipulacji"!

wiem, że to zazwyczaj żenujące cytować samego siebie, ale na okres wyjazdu (tj. do piątku) chciałem ażeby na blogu powisiał mój mailowy apel. Można kopiować i wysyłać, a jakże!


Witam serdecznie!

Piszę do Państwa - jako członków mojej outlookowej książki adresowej - w ważnej sprawie.

Otóż, jakiś czas temu przetoczyła się przez Polskę emocjonalna i w dużej mierze irracjonalna debata nt. "Agaty" i Jej dziecka. Jest to sprawa szczególnie bliska mojej osobie, bo i sam brałem w niej udział, ryzykując m.in. pobicie. To, co z niej zostało, jak to dziś oceniam, nie odpowiada rzeczywistości, więc poniekąd zamiar Agnieszki Pochrzęst i Małgorzaty Szlachetki (głównych dezinformatorek z ramienia "Wyborczej") został zrealizowany - ludzie nie mają bladego pojęcia o tym, co się działo i jak się sprawa skończyła. Ba! Gdy pytam znajomych jak zapamiętali sprawę... głos staje mi dęba - i obawiam się, że jeśli redakcja z Czerskiej przygotuje kolejną tego typu prowokację, będzie jeszcze gorzej - chociażby z tego względu, że każdy uzna, że nie powinien się wychylać.

Dlatego też serdecznie polecam książkę, która wyszła na ten temat: "Agata. Anatomia manipulacji" (
http://www.tolle.pl/pozycja/agata-anatomia-manipulacji?pp=357). Mam ją od przedwczoraj i muszę pogratulować Autorom wnikliwości i warsztatu (zresztą sam skromnie pomagałem w rekonstrukcji wydarzeń).

Ci z Państwa, którzy sprawy wcale nie znają, albo wciąż boją się o tym myśleć, bo nie wiedzą co się tak naprawdę stało, nie znają całego spektrum wydarzeń, bądź miesza im się wszystko... z intelektulnego obowiązku powinni ją przeczytać.

Ci zaś, dla których ludzkie życie jest ważne ze względów światopoglądowych - znajdą w niej kronikę najbardziej aroganckiej prowokacji ostatnich lat, porównywalnej z amerykańskim kazusem Roe vs. Wade, irlandzkim, etc.

Ci zaś, którzy mnie znają... dowiedzą się też jaką rolę w sprawie przyszło i niżej podpisanemu odegrać.

Jeszcze raz serdecznie polecam:
http://www.tolle.pl/pozycja/agata-anatomia-manipulacji?pp=357

i proszę o przesyłanie tego maila jak największej liczbie znajomych. Niech wiedza o tym, co się działo przez kilka gorących tygodni czerwca stanie się powszechna...

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam
wygooglaj sobie jeszcze co to znaczy unsolicited bulk e-mail

ciekawostki: