poniedziałek, 20 kwietnia 2009

[20 IV 2009] poniedziałek, posta nie ma, jest audycja oraz rekomendacja!

audycja w Radio Józef
przypominam, że...

już dziś, o 22:00
na 96,5 FM, czyli w
Radiu Plus Józef
emitowana będzie audycja Roberta Tekielego pt. Pocieszenie i strapienie,
której byłem gościem

audycji można będzie też wysłuchać przez internet - www.radiojozef.pl

ks. Chrostowski dicit
można zatem potraktować audycję jako mój dzisiejszy post! A co! W ramach jednak rozszerzenia chciałem polecić najnowszy tom rozmów z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim! Mam w domu od paru tygodni, do całkowitego przeczytania zabrać się jeszcze czasu nie miałem (i przed wakacjami pewnie nie zdążę), ale pobieżna lektura oraz dziesiątki (sic!) ultrapochlebnych opinii znajomych, którzy przeczytali jednym tchem (a to nie takie łatwe - cegła ma ponad 500 stron!)... skłaniają mnie do mocnego polecenia! Nakład już się skończył, teraz sprzedają dodruk. W miesiąc! Zacytujmy na koniec wydawcę:

"Kościół, Żydzi, Polska" to nie tylko książka, to wydarzenie! Po sukcesie czytelniczym wywiadu-rzeki pt. "Bóg, Biblia, Mesjasz," w którym ks. prof. W. Chrostowski odpowiadał na pytania dotyczące naukowego czytania i wykładania Biblii, otrzymujemy kolejny tom pasjonujących rozmów. Tym razem wybitny biblista opowiada Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu o swoim zaangażowaniu w dialog katolicko- i polsko-żydowski. Odsłania przy tym szereg mało znanych faktów, ilustrując kulisy i bezdroża tego trudnego procesu. Przedstawia m.in. okoliczności wielu głośnych wydarzeń, jak np. konfliktu o Karmel czy sporu o krzyż w Oświęcimiu. Bez względu na wymogi tzw. „politycznej poprawności” ukazuje rzeczywisty stan i perspektywy relacji Kościoła z Żydami i z judaizmem.

myśl na dziś
Podziękuj Jezusowi za to, że dzięki Niemu, z Nim i w Nim możesz nazywać się dzieckiem Bożym.
św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 2654 komentarze:

Sara! pisze...

Ej! Słychać Cię!!

Maciej Gnyszka pisze...

sam nie wiem, czy to dobrze, czy źle... :)

Pawelcze pisze...

Witam Pana Autora,
od pewnego czasu (wszak turystycznie) odwiedzam tegoż zacnego bloga i ślę pozdrowienia. A audycja w radiu ciekawa, choć słuchałem od mniej więcej połowy.
Paweł - ten z łaciny u Pana Boratyńskiego (nie wiem, czy dobrze nazwisko pamiętam)
:)

Maciej Gnyszka pisze...

No Pawle, bardzo się cieszę! :) Wyślij mi maila, to kontakt zacieśnimy! Cieszę się, że audycja się podobała! Ukłony

ciekawostki: