piątek, 18 lipca 2008

[18 VII 2008] piątek, bł. Szymona z Lipnicy, kapłana

komentarz...
pan Wielowieyski

co by tu skomentować? Nie ukrywam, że myślami jestem już we Frankfurcie, dokąd jutro się udam... ale skomentować coś z rzeczywistości politycznej przed urlopem miesięcznym należy! Absolutnie.
PiS bojkotuje walterownię, tj. media spod znaku WSI i WSI24 - bardzo dobrze, szkoda że dopiero teraz. Ale nie o tym miała być mowa. Miała być o p. Wielowieyskim z KIK-u, czyli Klubu Inteligencji Katolickiej (jest tam bodajże Prezesem). Pan ów napisał artykuł do Aborczej artykuł o tym, że wprawdzie jest przeciwny nazywaniu p. Alicji Tysiąc niedoszłą morderczynią, gdyż wprawdzie aborcja jest niszczeniem nienarodzonego dziecka, ale nie można jej nazwać zabójstwem...
Hmmm... no tak, na upartego to i Generalnej Guberni Żydów i Polaków tylko niszczono, a nie mordowano, a Ormian Turkowie też tylko wyniszczyli kilkaset tysięcy, a nie zamordowali. Widać w Aborczej wysokie wierszówki, skoro opłaca się takie brednie pisać.
prezenta wakacyjne
mając na uwadze to, że w wakacje nie lubimy wydawać pieniędzy na nic, co nie wiąże się z urlopem, postanowiłem obrzucić Czytelników prezentami z zasobów Gnyszkokiosku, księgarni, etc. A co! Też musicie coś mieć z tego bloga oprócz moich bajań.

ksiunżki za friko
Żeby coś robić, to trzeba umieć. A żeby umieć, trzeba się nauczyć. A żeby się nauczyć - trzeba się uczyć, np. z książek. A żeby je mieć, to trzeba kupić, chyba że są za darmo. No, ale jak już się umie i chce się działać, to bez pieniędzy się nie obejdzie. Jednym słowem, postanowiłem polecić Szanownym Czytelnikom parę darmowych e-książek oraz e-gazet, żeby mogli się czegoś nauczyć. A nuż im się spodoba? Gnyszkokiosk, księgarnia i dwie księgarnie religijne stoją otworem: Gloria24 oraz Tolle et lege...
A zatem:
po drugie zaś, dla tych, którzy chcą skutecznie działać - 11 zasad skutecznego działania
po trzecie, dla tych, którzy chcą zarobić na kryzysie - książka Zarobić na kryzysie

kurs enternetowy za friko
do tego dorzucam darmowy kurs e-mailowy dotyczący e-biznesu (wiele osób pyta mnie o to zagadnienie) Marketing partnerski dla zuchwałych - szczególnie przydatny dla tych, którzy mają, bądź planują mieć strony internetowe.
biuletyn Tolle et lege
z kolei fani Ludwiga von Misesa, lub Wandy Loskot, amerykańskiej guru e-marketingu (polskiego pochodzenia), mogą sobie zamówić darmowy biuletyn księgarni Tolle et lege i dostać w prezencie właśnie Ekonomię i politykę Misesa, bądź jedną z pozycji Wandy Loskot - w wersji elektronicznej.
Na biuletyn można zapisać się: tutaj
myśl na dziś
Wola nasza, jeśli towarzyszy jej łaska, staje się wszechmocna wobec Boga. — Tak więc, jeśli pamiętając o niezliczonych obelgach, zadawanych Panu, powiemy Jezusowi, ze zdecydowaną wolą, na przykład podczas jazdy tramwajem: „Boże mój, pragnąłbym poczynić tyle aktów miłości i zadośćuczynienia, ile obrotów poczyni każde koło tego wozu” — to właśnie, w tej samej chwili rzeczywiście dokonaliśmy aktu miłości i zadośćuczynienia wobec Jezusa, tak jak to było naszym zamiarem. Ta „głupota” mieści się całkowicie w ramach duchowego dziecięctwa. To wieczysty dialog między niewinnym dzieckiem i ojcem, rozkochanym w nim do szaleństwa: — Powiedz, jak bardzo mnie kochasz? I malec zaczyna sylabizować: Wie-le mi-lion-nów ra-zy!
św. Josemaria Escriva, Droga, nr 987

2 komentarze:

Jan Andrzej pisze...

Wielowieyski nie jest prezesem, chyba nawet w żadnych władzach nie jest.

A że brednie to się zgadzam. Zresztą, wiadomo, czym jest aborcja, a nazywać to można jak się chce.

Anonimowy pisze...

Chciałbym zwrócić uwagę, że Szymon z Lipnicy, nie jest błogosławionym, ale świętym - został kanonizowany przez J.Św. Benedykta XVI dnia 3 czerwca 2007 r. Zatem o ile możesz, zmień to :)

Piszę tym bardziej dlatego, że to mój patron :)

Pozdrawiam

ciekawostki: