wtorek, 7 lipca 2009

Wakacyjny Plan Czytelniczy 2009 - cz. 4 "Literatura"

przechodzimy do ostatniej części Wakacyjnego Planu Czytelniczego - do literatury. Poprzednie części WPC znajdują się tutaj: Cz. 1 - Rozwój profesjonalny, Cz. 2 - Rozwój duchowy, Cz. 3 - Światopogląd.

4. Literatura

4.1. Dolina nicości - tę książkę Bronisława Wildsteina kupiłem Tacie w zeszłym roku. Od tego czasu cierpliwie czeka na półce na lekturę. Z tego, co wiem - uważna, drobiazgowa i chirurgiczna wręcz analiza polskiego grajdołka medialno-elitowego. Bohaterom książki ponoć dość łatwo dopasować realne odpowiedniki. Autor kompetentny, pióro porządne, więc przygotowuję się na pasjonującą lekturę!

4.2. Pierścień rybaka - dostałem ją dziś w prezencie do przeczytania! O Jeanie Raspailu i jego powieściach słyszałem legendy. Serię wydaje zacny Klub Książki Katolickiej, a sama powieść ma ponoć zabarwienie monarchistyczno-tradycjonalistyczne. Polecano mi całą serię, ale pewnie nie wystarczy mi czasu w wakacje. Na pierwszy ogień idzie więc Pierścień rybaka!

4.3. Któraś z powieści Zofii Kossak-Szczuckiej - autorka bardzo intensywnie opluwana w wiadomych, nie moich środowiskach. Kilka lat temu miałem okazję być w miejscu jej długoletniego zamieszkania, dowiedzieć się nieco o jej życiu, dziele, zaangażowaniu w Żegotę i inne organizacje podziemne, co zrobiło na mnie wielkie wrażenie. W domu mieliśmy stary egzemplarz Króla trędowatego, który mnie zawsze interesował, bo był pięknie wydany. Można powiedzieć, że Kossak-Szczucka to pisarka, o której przez lata całe myślałem, ale do dziś - ani strony nie przeczytałem! Czas najwyższy.

Uwaga!
Czytelnikom Gnyszkobloga życzę miłej lektury wg własnych Planów! Powiem jeszcze, że warto przemieszać sobie książki z poszczególnych czterech działów, wypisac je w kolejności i trzymać się jej dzielnie. W przeciwnym razie zrobimy tylko jedną, najciekawszą kategorię... a do reszty zabraknie werwy!Brak komentarzy:

ciekawostki: