niedziela, 7 marca 2010

[7 III 2010] 3. Niedziela Wielkiego Postu - dzień skupienia oraz nagranie z TBW

dzień skupienia
dziś pangrzyzga miał istny dzień skupienia! Nie dość, że udało mu się znaleźć mnóstwo czasu na lekturę duchową (w tym świetnej biografii św. Josemarii) i parę innych rodzajów (wreszcie!), to jeszcze spokojnie zażył Gorzkich Żali w swoim kościele, oraz spaceru... jak miło... udało się nawet poprowadzić rozmyślanie wraz z postanowieniami.
Lubię być żniwiarzem - zbierać dobre owoce tego, co dzięki Bogu udało się zrealizować wcześniej i dzięki czemu teraz można mieć lżejszy czas. Uwielbiam Wielki Post, bo sprzyja temu bardziej, niż żaden inny czas.

skrócona forma
nie wiem, czy to kwestia odwyknięcia od blogowania, czy wsiąknięcia w Facebooka, ale zasiadając teraz do bloga myślę raczej kilkuzdaniowymi komunikatami, niż pełnymi, eseistycznymi sformułowaniami. Straszne. Gdybym korzystał z Twittera pewnie byłoby jeszcze gorzej.

feminazistki
zebrały się dziś pod Sejmem celem pajacowania. Biedny, porewolucyjny świat. Ja na szczęście tworzę zupełnie inny. Piękny i pełen radości. Mądrości płynącej z wielu wieków Tradycji.

TBW pięknie rumienieje
nawiązując do ostatniego posta, chciałem przedstawić nagranie z I Spotkania Otwartego TBW. Jak się chwalić, to chwalić. A I Grupa TBW rozwija się aż miło patrzeć. Padają pierwsze rekomendacje, z tygodnia na tydzień widzi się ewolucję tego, lub owego, jak staje się bardziej przebojowy, otwarty, konkretny, wierzy w siebie... Bardzo mnie to wszystko cieszy.myśl na dziś
Już przed wieloma laty widziałem kryterium jasne jak słońce, które zawsze będzie aktualny: środowisko społeczne, które oddaliło się od wiary i moralności chrześcijańskiej, potrzebuje nowej formy życia i głoszenia odwiecznej prawdy Ewangelii: w samym jądrze społeczeństwa i świata synowie Boży winni świecić cnotami jak lampy w ciemności — Quasi lucernae lucentes in caliginoso loco.
św. Josemaria Escriva, Bruzda, nr 3184 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Macieju,
to ode mnie jak zwykle +++ w intencji rozwoju tego, co rozwojowe. Proszę o rewanż, bo może wreszcie u mnie też coś będzie się wykluwać :) Trzeba tylko sprawdzić, czy naprawdę się poczęło.

Anonimowy pisze...

Można się dowiedzieć kto jest autorem muzyki w tle? :)

Maciej Gnyszka pisze...

nie mam pojęcia :)

Anonimowy pisze...

Szkoda :( fajna muzyczka. Moje skojarzenia oscylują wokół Vivaldiego ale to może być zupełnie ktoś inny.

ciekawostki: